Péče o zimní značení neustává
Sněhu na turistických cestách byste se neměli bát.
Množství napadaného sněhu není překážkou pro turistiku.
Zimní tyčové značení
Množství sněhu, který v Tatrách napadl, nemůže být překážkou pro turisty. Pokud ovšem nehrozí zvýšené lavinové nebezpečí. Úseky značených cest nespadajících do sezónních uzávěr jsou průchodné. O jejich zimní trasování a průchodnost se starají pracovníci Střediska terénních služeb a ochranných obvodů Štátnych lesov TANAPu. Ve vysokohorském prostředí je každoročně vytyčovaných přibližně 20 kilometrů značených turistických tras. A to i v území bezlesí, kde značky na kamenech nahradí nejen během zimy značka na tyči.
Značené cesty
„Tyče osádzame v Mlynickej doline po vodopád Skok, v Mengusovskej doline po Hincovu skalu. Takto značený je aj zelený chodník od hornej hranice lesa až po Sliezsky dom rovnako ako i žltý chodník vedúci k Velickému plesu zo Smokovca. Tyčami vyznačená je tiež magistrála z Hrebienka od hornej hranice lesa na Sliezsky dom a od Lomnickej vyhliadky po Skalnaté pleso. Nad hornou hranicou lesa je vytyčovaný aj chodník vedúci k chate pri Zelenom plese. A samozrejme vytyčovaná je Veľká studená dolina po Zbojnícku chatu a Malá Studená dolina po Téryho chatu,“ přibližuje vyznačené úseky Dominik Michalík. Délka takhle vyznačených turistických cest je proměnlivá a závisí především na sněhových podmínkách. Určitě nejdelšími zimními trasami jsou v tomhle případě Veľká a Malá Studená dolina.
Pozor padá sníh!
Součástí práce pracovníků Střediska terénních služeb a ochranných obvodů Štátnych lesov TANAPu v zimním období je i odstraňování sněhu z přemostění, turistických přístřešků anebo z informačních tabulí. A práce je to dost, jak vidíte na obrázku.
Zdroj:
Tisková zpráva Štátnych lesov TANAPu