Při větru padly další tisíce stromů
Březnový silný vítr poničil nejvíce Štrbské Pleso, Vyšné Hágy a Tatranské Matliare.
Po silném větru hlásily největší škody ze Štrbského, Hágů a z Matliarů.
Největší škody v okolí Štrbského, Hágů a Matliarů
Přibližně sedm tisíc stromů na území Tatranského národního parku, tj. více než 5500 m3 dřeva, ve správě Štátnych lesov TANAPu neodolalo náporu pátečního větru (15.3.2013). „Najväčšie škody v lesoch za sebou zanechal vietor na ochrannom obvode Tatranské Matliare, Štrbské Pleso a na ochrannom obvode Vyšné Hágy,“ konstatoval Pavol Fabian, náměstek ředitele Štátnych lesov TANAPu. Jako zápalky padaly povětšinou suché stromy, které na území Tatranského národného parku v minulých letech zničil lýkožrout smrkový. Vítr stromy vyvracel a lámal povětšinou v 5. stupni ochrany přírody, proto většina kalamitního dřeva zůstane na místě a nebude se těžit.
Problémy ve Velké Studené dolině
Zavalené kmeny stromů, a tak neprůchodné, zůstaly z pátku na sobotu značené turistické cesty zejména v oblasti Hrebienku, Rainerovy chaty, Velké Studené doliny a Velické doliny. Největší počet stromů odstraňovali lesníci a pracovníci Strediska terénnych služieb (STS) Štátnych lesov TANAPu už druhý den po vichřici na magistrále v úseku od mapy nad Rainerovou chatou až po Rázcestie nad Zamkovského chatou. V sobotu tak byl průchodný už i úsek modře značeného turistického chodníku od Rainerovy chaty po Húpačky ve Velké Studené dolině a zeleno značený turistický chodník v úseku od Rázcestia pod Húpačkami po Rázcestie pri Vodopádoch Studeného potoka.
V průběhu týdne už vše v pořádku
V pondělí 18.3.2013 prořezávali pracovníci STS Štátnych lesov TANAPu úsek modře značené turistické cesty vedoucí Velkou Studenou dolinou od Rainerovy chaty až po horní hranici lesa a úsek zeleně značené turistické cesty pod Velickým mostem ve Velické dolině.